Calendar (TNT Tornados Minor Hockey Association)

PrintCalendar
<< PrevJan 16, 2022-Jan 29, 2022Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 16Jan 17Jan 18Jan 19Jan 20Jan 21Jan 22
U16 -AA (formerly Minor Midget) - Toronto Aeros Challenge
U13 - AA (Formerly Peewee) - Preston International
U12 - A (formerly Minor Peewee) - Preston International Hockey Tournament (10007)
U7
U7 - Team 5
9:00 AM
vs. U7 - U7 - Team 6
U9
Team 6 - McLachlan
9:00 AM
vs. U9 - Team 2 - Dimovski
U11
Team 3
9:15 AM
vs. U11 - Team 4
U7
U7 - Team 1
9:50 AM
vs. U7 - U7 - Team 3
U7
U7 - Team 4
9:50 AM
vs. U7 - U7 - Team 2
U9
Team 7 - Park
10:00 AM
vs. U9 - Team 8 - Roberts
U9
Team 4 - Lout
11:00 AM
vs. U9 - Team 1 - Detoro
U13
Team 1
11:00 AM
vs. U13 - Team 3
U9
Team 5 - McCurdy
12:00 PM
vs. U9 - Team 3 - Horan
U13
Team 2 - TNT GREEN MACHINE
12:00 PM
vs. U13 - Team 4
U11 - A/E (Formerly Atom)
1:00 PM
vs. Bradford Bulldogs
Alliston NTRC (1) [U11 AE 5097]
U13 - A/E (formerly Peewee)
2:45 PM
vs. Markham Waxers
Alliston NTRC (2) [U13-AE21-116]
U18 LL
TNT U18 - LL 2
4:00 PM
vs. East Gwillimbury Eagles 2
Alliston NTRC (1) [S21-U18-176]
U15 LL
TNT U15 - LL 2
8:00 PM
@ Bradford Bulldogs 1
U18 LL
TNT U18 - LL 1
8:00 PM
@ Nobleking Knights
Nobleton Rec [S21-U18-093]
U18 LL
TNT U18 - LL 2
6:30 PM
@ Georgina Blaze
Ice Palace (Blue) [S21-U18-066]
U15 LL
TNT U15 - LL 1
7:30 PM
@ Innisfil Winterhawks 1
Stroud-Innisfil [SR21-U15-081]
U16 -AA (formerly Minor Midget)
7:30 PM
vs. Barrie Colts
Alliston NTRC (1) [U16-AA-063]
U18 LL
TNT U18 - LL 1
7:40 PM
@ East Gwillimbury Eagles 1
EGSC (West) [S21-U18-042]
U15 LL
TNT U15 - LL 1
8:00 PM
@ Richmond Hill Kings 1
Bond Lake [SR21-U15-150]
U15 LL
TNT U15 - LL 2
7:30 PM
@ Bradford Bulldogs 2
U15 LL
TNT U15 - LL 1
12:00 PM
@ Thornton Tigers
Thornton [SR21-U15-198]
U13 - A/E (formerly Peewee)
6:30 PM
@ Bradford Bulldogs
Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29
U9 AA (Formerly Novice) - Hespeler U9 Full Ice Tournament (10004)
U12 - AA (formerly Minor Peewee) - Innisfil Tournament
U11
Team 4
8:15 AM
vs. U11 - Team 2
U9
Team 7 - Park
9:00 AM
vs. U9 - Team 5 - McCurdy
U9
Team 8 - Roberts
10:00 AM
vs. U9 - Team 4 - Lout
U7
U7 - Team 2
10:00 AM
vs. U7 - U7 - Team 1
U7
U7 - Team 4
10:50 AM
vs. U7 - U7 - Team 5
U7
U7 - Team 3
10:50 AM
vs. U7 - U7 - Team 6
U9
Team 2 - Dimovski
11:00 AM
vs. U9 - Team 3 - Horan
U9
Team 6 - McLachlan
12:00 PM
vs. U9 - Team 1 - Detoro
U13
Team 1
12:00 PM
vs. U13 - Team 4
U13
Team 2 - TNT GREEN MACHINE
1:00 PM
vs. U13 - Team 3
U11 - A/E (Formerly Atom)
2:45 PM
vs. Barrie Colts
Alliston NTRC (2) [U11 AE 5095]
U15 -A (formerly Bantam)
3:30 PM
vs. King Rebellion
Alliston NTRC (1) [U15-A21-155]
U13 - A/E (formerly Peewee)
4:15 PM
vs. Aurora Tigers
Alliston NTRC (2) [U13-AE21-127]
U15 LL
TNT U15 - LL 2
4:30 PM
@ East Gwillimbury Eagles 1
EGSC (West) [SR21-U15-040]
U15 LL
TNT U15 - LL 1
7:45 PM
vs. Nobleking Knights 1
Alliston NTRC (2) [SR21-U15-221]
U18 LL
TNT U18 - LL 2
8:00 PM
@ Thornton Tigers 2
Thornton [S21-U18-144]
U15 LL
TNT U15 - LL 2
6:00 PM
@ Innisfil Winterhawks 1
Stroud-Innisfil [SR21-U15-080]
U18 LL
TNT U18 - LL 1
8:00 PM
@ Richmond Hill Kings
Bond Lake [S21-U18-106]
U18 LL
TNT U18 - LL 2
9:00 PM
@ Schomberg Red Wings
Trisan Centre [S21-U18-118]
U15 - AA (formerly Bantam)
6:00 PM-7:20 PM
Practice
U10 AA (Formerly Minor Atom)
6:00 PM-7:20 PM
Practice
U13 - AA (Formerly Peewee)
6:45 PM-8:05 PM
Charged ice
U11 -AA (Formerly Atom)
7:00 PM
@ Markham Waxers
Centennial [U11 AA 279]
U18 -AA (formerly Midget)
7:30 PM-8:50 PM
Charged ice
U18 LL
TNT U18 - LL 1
8:00 PM
@ Thornton Tigers 2
Thornton [S21-U18-145]
U12 - A (formerly Minor Peewee)
7:00 PM
@ Newmarket Renegades
Ray Twinney (1) [U12-A21-89]
U16 -AA (formerly Minor Midget)
7:15 PM-8:35 PM
Charged ice
U13 - A/E (formerly Peewee)
7:30 PM
@ Whitchurch-Stouffville Clippers
U18 LL
TNT U18 - LL 1
8:15 PM
@ Schomberg Red Wings
Trisan Centre [S21-U18-119]
U18 LL
TNT U18 - LL 2
8:45 PM
vs. Thornton Tigers 2
Alliston NTRC (2) [S21-U18-180]
U5
U5 - Team 1
8:00 AM-8:50 AM
Practice
U7
U7 - Team 3 & U7 - Team 4
8:15 AM-9:05 AM
Shared Practice
U9
Team 3 - Horan & Team 4 - Lout
9:00 AM-9:50 AM
Shared Practice
U7
U7 - Team 6 & U7 - Team 1
9:15 AM-10:05 AM
Shared Practice
U9
Team 1 - Detoro & Team 7 - Park
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
U7
U7 - Team 2 & U7 - Team 5
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
U9
Team 8 - Roberts & Team 6 - McLachlan
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
U11
Team 1 & Team 2
11:15 AM-12:05 PM
Shared Practice
U9
Team 2 - Dimovski & Team 5 - McCurdy
12:00 PM-12:50 PM
Shared Practice
U13
Team 1
12:00 PM-1:00 PM
Practice
U16 -AA (formerly Minor Midget)
12:00 PM
@ Aurora Tigers
U11
Team 4 & Team 3
12:15 PM-1:05 PM
Shared Practice
U13
Team 2 - TNT GREEN MACHINE
1:00 PM-2:00 PM
Practice
U10 AA (Formerly Minor Atom)
1:00 PM
vs. Barrie Colts
Alliston NTRC (1) [U10 AA 089]
U13
Team 3
2:00 PM-3:00 PM
Practice
U15 - AA (formerly Bantam)
2:30 PM
vs. Newmarket Renegades
Alliston NTRC (1) [U15-AA-087]
U11 - A/E (Formerly Atom)
2:45 PM
vs. King Rebellion
Alliston NTRC (2) [U11 AE 5091]
U13
Team 4
3:00 PM-4:00 PM
Practice
U18 -AA (formerly Midget)
4:00 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Alliston NTRC (1) [U18-AA21-076]
U15 LL
TNT U15 - LL 1
4:15 PM
vs. Bradford Bulldogs 1
Alliston NTRC (2) [SR21-U15-220]
U13 - AA (Formerly Peewee)
4:30 PM
@ King Rebellion
Nobleton Rec [U13 AA21 41]
U18 A (formerly Midget)
5:10 PM
@ Orillia Terriers
West Orillia (Green) [U18-A21-131]
U15 LL
TNT U15 - LL 2
5:15 PM
vs. Lefroy Ice Breakers
Alliston NTRC (2) [SR21-U15-228]
U14 - AA (formerly Minor Bantam)
5:30 PM
@ Markham Waxers
Village [U14-AA-044]
U18 LL
TNT U18 - LL 1
6:15 PM
vs. Beeton Stingers 1
Alliston NTRC (2) [S21-U18-168]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from tntminorhockey.com on Monday, January 17, 2022 at 2:24 PM